MAXON ohlašuje Cinemu 4D Release 17

Kontinuální inovace v oblasti 3D modelování, animací a renderingu.
Nový variantní systém Take System, modelování pomocí křivek Spline Tools, aktualizované knihovny, a další.

FRIEDRICHSDORF, Německo – 4 srpna 2015 – společnost MAXON dnes představila CINEMU 4D Release 17 (R17) – novou verzi svého vlajkového produktu pro 3D animace, vizuální efekty, 3D kreslení a vizualizace.

Nová Cinema 4D nabízí široké spektrum nových funkcí, díky kterým získáte výkonější a flexibilnější workflow.
Zde jsou ty nejzásadnější:

 • Take System: Nový systém Záběrů umožňuje rychle vytvářet více verzí renderů a nezávislých záběrů scény se změnami téměř jakéhokoliv parametru. Všechny tyto verze jsou v něm pak přehledně popsány a uloženy pro další práci bez nutnosti vytvářet další a další soubory.
 • Nástroj pro korekci čoček: Za pomocí zcela nového nástroje můžete nejen oravit distorzi čočky pro jakýkoliv obrázek nebo video, které si vyberete, a to přímo v Cinemě. Vámi vytvořené informace o korekci si poté můžete uložit jako soubor a použít je opakovaně na ostatní záběry z daného objektivu.
 • Grafické znázornění bodů pro Motion Tracker: Motion Tracker má nové rozhraní, které zobrazuje problematické body a uživatel je zde může snadno odstranit z výpočtu.
 • Nový systém křivek: Nástroje pro tvorbu křivek jsou v nové R17 kompletně předělané a to směrem k mnohem intuitivnějšímu použití. K dispozici budou nyní také klasické Booleanské operace.
 • Vylepšení v oblasti vytváření animací: V Cinemě 4D R17 je animování prostě rychlejší a preciznější. Jednodušší kontrola F-křivek, automatické zvolnění křivky, definice animační oblasti za pomoci rozsahových značek, nové možnosti nastavení časové osy, a další.
 • Lepší skulpting: MAXON nyní představuje také spousty nových nástrojů pro skulpting. Například nový nástroj pro detekci hran usnadňuje uživatelům skulpting tvrdých povrchů.
 • Integrace Houdini Engine: Bezešvá integrace Houdini umožňuje načítání Houdini Digital Assets (HDA) jako např. parametrických objektů, simulací a dalších do Cinemy 4D, kde s nimi lze manipulovat jako se standardními C4D generátory.
 • Importér souborů SketchUp: Tato užší spolupráce přináší do Cinemy 4D především přístup k vymodelovaným objektům, které jsou zdarma pro uživatele SketchUpu.

·        Systém výběru barev: Kompletně nový intuitivní systém výběru barev s možností vytváření a ukládání barevných palet.

 • Nový variační shader: Novým shaderem můžete jednoduše dosáhnout náhodnosti v jakékomkoliv materiálovém kanálu.
 • Nový obsah knihovny Cinemy 4D: Ani knihovna programu nezůstala pozadu a k dispoozici budou spousta nových zajímavých objektů.

Detailní přehled novinek v Cinemě 4D R17 je k dispozici na stránkách www.cinema4d.cz.
Názorná videa představující jednotlivé nejdůležitější novinky poté na Cineversity.com a youtube.com .

Novou verzi Cinemu 4D R17 je možné shlédnout poprvé naživo na konferenci SIGGRAPH 2015 v Los Angeles konané od 9. do 13. srpna 2015. Veškeré prezentace budou k dispozici také ke sledování online na livestream.

Cena a dostupnost

O firmě MAXON

MAXON Computer patří mezi největší světové výrobce software pro 3D modelování, kreslení, vizualizace a animace. Jeho programy CINEMA 4D a BodyPaint 3D získaly řadu ocenění a jsou masově používány pro tvorbu vizuálních efektů ve filmech, výrobu reklamních a televizních spotů, architektonické vizualizace, produktový design, špičkovou grafiku do digitálních AAA her nebo ilustrace pro medicínu, vědu a výzkum. Firma MAXON Computer sídlí ve Friedrichsdorfu v Německu a má pobočky v USA, Velké Británii, Francii, Japonsku a Singapuru. Další informace o firmě a jejích produktech najdete na stránkách www.maxon.net.

MAXON Cinema 4D R17

Web: www.maxon.net/r17
Facebook: https://www.facebook.com/maxon3d
Twitter: https://twitter.com/maxon3d
YouTube: http://www.youtube.com/user/MaxonC4D

Zajímavé odkazy

 • www.digitalmedia.cz
  České stránky s informacemi o produktech Adobe, Maxon, V-Ray dalších 3D.
 • www.cinema4D.cz
  Český portál produktů Cinema 4D pro modelování, vizualizace a animace.
 • www.vray.cz
  Český portál pro uživatele pokročilých renderů V-Ray.
 • www.rhinoCAD.cz
  Český portál tohoto univerzálního 3D modelovacího nástroje.
 • www.flash.cz
  Český portál pro uživatele produktů Adobe.
 • www.3Dsoftware.cz
  Český portál pro uživatele 3D produktů.
 • www.c4dexchange.com
  Náš anglický portál s množstvím 3D modelů, textur, materiálů i výukových scén a videotutoriálů.

Doprava zdarma