Licence Adobe pro STUDENTY a UČITELE

Adobe PartnerNa této stránce nabízíme přehled licencí softwaru Adobe pro studenty a učitele, které si můžete u nás objednat. Objednání a používání studentských/učitelských licencí je vázáno na splnění některých podmínek, jejichž seznam najdete níže. Pokud si nejste jisti, zda můžete studentskou/učitelskou licenci objednat nebo zda je zamýšlený účel použití v souladu s licenčními podmínkami, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat ma tel.: (+420) 585 227 272 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Studenti

Studenti univerzit a vyšších škol – studenti, kteří jsou zapsáni do institutu vyššího vzdělávání, který je definován jako akreditovaná veřejná nebo soukromá univerzita či vyšší škola (včetně vyšší střední školy, pomaturitního studia a vyšších odborných škol), které udělují tituly vyžadující ne méně než dva roky řádného denního studia.

Studenti základních a středních škol – studenti zapsaní do akreditované veřejné či soukromé základní nebo střední školy, která zajišťuje řádnou denní výuku.

Studenti musí předložit kopii platného a aktuálního studentského průkazu, který obsahuje jméno, datum a fotografii. Pokud takový průkaz nemáte, musíte místo něj předložit kopii platného identifikačního průkazu s fotografií a jeden z následujících dokladů:

 • oficiální a aktuální studentský průkaz, který neobsahuje fotografii, ale obsahuje jméno a datum,
 • oficiální a aktuální výkaz o studiu, obsahující název školy a jméno studenta,
 • oficiální a aktuální vyúčtování školného, obsahující název školy a jméno studenta,
 • oficiální a aktuální vysvědčení, obsahující název školy a jméno studenta,
 • jiný oficiální doklad o zápisu do školy opatřený datem.

Studenti mladší 18 let, kteří nemají žádný platný průkaz obsahující fotografii, mohou předložit oficiální dopis od své kvalifikované vzdělávací instituce, který bude obsahovat jejich jméno a aktuální stav zápisu do školy.

Učitelé, profesorský sbor a personál

Učitelé a zaměstnanci akreditované základní nebo střední školy, veřejné nebo soukromé univerzity nebo vysoké školy, školních úřadů nebo školních rad (včetně penzionovaných profesorů).

Učitelé, profesorský sbor a personál musí předložit kopii platného a aktuálního školního průkazu, který obsahuje jméno, datum a fotografii. Za aktuální jsou považovány dokumenty s datem mladším 6 měsíců. Pokud takový průkaz nemáte, musíte místo něj předložit kopii platného identifikačního průkazu s fotografií a jeden z následujících dokladů:

 • doklad o výplatě mzdy profesorskému sboru či personálu,
 • oficiální dopis od matrikáře příslušné vzdělávací organizace.

Postup získání licenčního čísla

 • student (nebo jeho rodič či kdokoli jiný, ale s fakturací na studenta) zakoupí produkt ve formě instalačního balíčku bez sériového čísla (obsahuje instalační DVD s instalací odpovídajícího produktu, licenční podmínky dané edice v tištěné podobě a speciální kód, který se dokládá později při žádosti o licenční číslo)
 • po nainstalování bude software i bez licenčního čísla plně funkční po dobu 30 dnů jako zkušební verze. Do té doby je třeba si zajistit v Adobe licenční číslo, které se pak do již nainstalované aplikace jen vloží a instalace se tímto změní na již časově neomezenou.
 • Připojte se k internetu: Přejděte do portálu zákaznické podpory společnosti Adobe.*
 • Vytvořte Adobe ID: Přihlaste se do portálu pomocí vašeho Adobe ID. Pokud nemáte Adobe ID, vytvořte si jej. Toto ID budete potřebovat k získání licenčního čísla online a také při jakýchkoliv dalších dotazech týkajících se podpory.
 • Předložte údaje o splnění podmínek: Vyplňte online formulář o plnění objednávky na verzi pro studenty a učitele.
 • Nahrajte doklad o splnění podmínek: Přiložte digitální kopii dokladu o splnění podmínek (jejich přehled uvádíme výše na této stránce) a odešlete záznamy na zákaznický servis.
 • Získejte sériové číslo: Do několika pracovních dnů obdržíte e-mail ze společnosti Adobe. Tento e-mail bude obsahovat vaše licenční číslo v přiloženém souboru ve formátu PDF. Sériové číslo také můžete vyhledat po přihlášení do portálu zákaznické podpory společnosti Adobe pomocí svého Adobe ID a po otevření záznamů pro zákaznický servis, které jste vytvořili při odesílání dokladu o splnění podmínek.
 • Nainstalujte produkt: Pokud jste tak neučili ihned po obdržení sady, nainstalujte software ve verzi pro studenty a učitele. Zadejte licenční číslo, které jste získali od zákaznické podpory společnosti Adobe, jakmile budete vyzváni. Po zadání čísla se z produktu stane plně funkční verze bez časového omezení.

Pro studenty a učitele nabízí Adobe následující individuální produkty a sady. Licence jsou časově neomezené.

Sady a produkty verzí CS6 pro studenty/učitele byly již zcela ukončeny, a nahrazeny novou sadou Adobe Creative Cloud pro studenty a učitele. Ta je dostupná pouze přímo na stránkách Adobe, za pravidelný roční poplatek.

Zajímavé odkazy

 • www.digitalmedia.cz
  České stránky s informacemi o produktech Adobe, Maxon, V-Ray dalších 3D.
 • www.cinema4D.cz
  Český portál produktů Cinema 4D pro modelování, vizualizace a animace.
 • www.vray.cz
  Český portál pro uživatele pokročilých renderů V-Ray.
 • www.rhinoCAD.cz
  Český portál tohoto univerzálního 3D modelovacího nástroje.
 • www.3Dsoftware.cz
  Český portál pro uživatele 3D produktů.

Doprava zdarma